Czwartek, 4 stycznia, przyniósł niecodzienne zgłoszenie dla policji. Doszło do incydentu w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Rogoźna, gdzie do kradzieży doszło podczas nieuwagi personelu. Zgłoszenie o tym, że z baru zniknęły pieniądze, wpłynęło do policji.

Policjanci rogozińskiej jednostki bardzo szybko zareagowali na zgłoszenie i jeszcze tego samego dnia zdołali ustalić tożsamość oraz zatrzymać sprawcę kradzieży. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Rogoźna, który postanowił wykorzystać chwilę rozkojarzenia personelu i przywłaszczył sobie słoik pełen napiwków, który stał na ladzie. Straty wynikające z utraty tych pieniędzy właściciel lokalu oszacował na ponad 500 złotych.

Za popełnione przez 36-latka wykroczenie w postaci kradzieży grozi mu teraz kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna. Ostateczne orzeczenie w tej sprawie zostanie jednak wydane przez sąd.

Warto zwrócić uwagę, że skuteczna i szybka reakcja na zgłoszenie o kradzieży znacznie zwiększa szansę na złapanie sprawcy oraz odzyskanie skradzionych przedmiotów. Jak pokazuje opisany przypadek, ta zasada sprawdziła się w praktyce.