Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Gnieźnie, gdzie mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, będący za kierownicą swojego samochodu – Renault Scenic, uderzył w 17-letnią dziewczynę. Mimo że miała ona prawo przechodzenia przez pasy dla pieszych, 70-letni kierowca nie był w stanie jej uniknąć. Po tym nieszczęśliwym incydencie nastolatka została przewieziona do lokalnego szpitala.

Do wypadku doszło na ulicy Kłeckoskiej, gdy starszy pan kierował się w stronę centrum miasta. Rzecznik prasowy policji, asp. sztab. Anna Osińska, poinformowała, że młoda dziewczyna przestrzegała zasad bezpieczeństwa i prawidłowo korzystała z przejścia dla pieszych.

Pomimo faktu, że kierowca był na tyle odpowiedzialny, by nie prowadzić pod wpływem alkoholu, służby policyjne postanowiły zbadać jego krew. Poza tym, po niespodziewanym zdarzeniu na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Dziewczyna doznała poważnych obrażeń w wyniku upadku na chodnik. Policja zatrzymała samochód staruszka, przenosząc go na parking depozytowy. Dodatkowo, władze zdecydowały o czasowym odebraniu praw jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu od kierowcy.