Schronisko dla zwierząt „Cywil” położone jest w malowniczej wsi Rybowo w gminie Gołańcz. To miejsce, które staje się azylem dla zwierząt domowych z całego powiatu, przede wszystkim dla psów i kotów. Dzięki ich pracy, bezdomne zwierzęta mają szansę na znalezienie nowego, kochającego domu. Ważne jednak jest, aby decyzja o adopcji była świadoma i przemyślana, tak aby przysposobiony pupil nie musiał już nigdy wracać do schroniska.

Schronisko „Cywil” ma odpowiednie warunki do opieki nad blisko 200 zwierzętami. Obiekt ten wyposażony jest w specjalistyczny gabinet weterynaryjny oraz pomieszczenie specjalnie przygotowane dla suk z młodymi. Zwierzęta mają również dostęp do przestronnych kojców i mogą korzystać z wybiegu, który graniczy z lasem.

Każde zwierzę trafiające do schroniska poddawane jest badaniom, pod opieką lokalnego zakładu leczniczego dla zwierząt, który współpracuje ze schroniskiem. Na miejscu są prowadzone również niezbędne leczenia i ewentualne kwarantanny. To wszystko po to, aby zapewnić bezdomnym zwierzętom najlepszą możliwą opiekę.

Jednak nawet najbardziej zaangażowana opieka nie jest w stanie zastąpić prawdziwego domu. Psiaki i kociaki w schronisku „Cywil” tęsknią za swoim człowiekiem, który otoczyłby je miłością, troską i przyjaźnią.

Schronisko otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 16:00. Adopcje oraz wolontariat są możliwe od godziny 11:00 do 15:00. W niedziele oraz święta pracownicy schroniska są dostępni non-stop pod numerem telefonu +48 503 845 245. Zachęcamy do zgłaszania przypadków bezdomnych zwierząt, które potrzebują pomocy.