Koty to zaradne stworzenia i wiele z nich żyje w tak zwanych kocich gangach. Koty wolno żyjące nie potrzebują człowieka, by przetrwać, chociaż nie gardzą pomocą, zwłaszcza zimą. Nie wszystkie koty są jednak w stanie przeżyć na wolności. Właśnie takie futrzaki są wyłapywane i ratowane przed pewną śmiercią. W związku z tym schronisko dla zwierząt Cywil poszukuje odpowiedzialnych domów do adopcji sympatycznych futrzaków.

Koty to pożyteczne zwierzęta

Różne krążą opinie o kotach. W większości są one bardzo krzywdzące dla nich, bowiem koty nie są ani wredne, ani szkodliwe dla środowiska. Wręcz przeciwnie. Koty wolnożyjące polują na gryzonie, w tym szczury. Nawet Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zatrudnia około 25 kotów, by starego budynku nie opanowały szczury i myszy. Dzikie koty w pewien sposób porządkują miasta i absolutnie NIE WOLNO im robić krzywdy. Warto wiedzieć, że dzikie koty są chronione przez prawo.

Wągrowiec ma aż 12 zarejestrowanych wolontariuszy, którzy dokarmiają dzikie koty i monitorują ich zdrowie. To właśnie dzięki nim do schroniska trafiają koty, które urodziły się po to, by żyć przy człowieku. Miejsca dokarmiania kotów są obserwowane za pomocą monitoringu. Miasto dba, by puszystym przyjaciołom nie działa się krzywda, a także, by nie rozmnażały się jak szalone. W tym celu Wągrowiec finansuje sterylizację kotów wolno żyjących.

Fantastyczne koty szukają domu

Schronisko Cywil z Rybowa ma obecnie sporo fantastycznych kotów gotowych do adopcji. Zwierzaki są wysterylizowane, zdrowe i oswojone. Teraz czekają na dom. Jeśli jesteście zainteresowani adopcją, skontaktujcie się ze schroniskiem, korzystając z numeru telefonu: 573 221 484.

Jednocześnie odradzamy adopcję pod wpływem impulsu. Pamiętajmy, że zarówno psy, jak i koty to żywe stworzenia, którymi trzeba się zająć. Nawet najgrzeczniejszy zwierzak potrzebuje uwagi, codziennej zabawy, dawki miłości, jedzenia i regularnych wizyt u weterynarza. Jeśli nie jesteście gotowi na adopcję, to w porządku! Zamiast brać zwierzaka po to, by za chwilę go oddać, zawieźcie do schroniska karmę, spotkajcie się ze zwierzakami, wyprowadźcie psy na spacer. Zwierzęta adoptujemy, kiedy jesteśmy pewni, że będziemy w stanie zapewnić im dobry dom na całe życie.