Badania profilaktyczne to najlepszy sposób na walkę z chorobami, ponieważ pozwalają na wykrycie niebezpiecznych zmian we wczesnym stadium rozwoju. Kto nie lubi szpitali, ten skorzysta na regularnych badań prewencyjnych. Tak się składa, że wkrótce w Wągrowcu odbędą się bezpłatne badania USG jamy brzusznej, przeznaczone dla panów między 50 a 69 rokiem życia.

USG aorty brzusznej — bezpłatne badanie w Wągrowcu

Dzięki środkom z Unii Europejskiej mieszkańcy województwa wielkopolskiego mogą skorzystać z bezpłatnego USG aorty brzusznej. Badanie jest bezpłatne i przeznaczone dla panów między 50 a 69 rokiem życia. Co ważne, na badanie obowiązują wyłącznie zapisy. Nie potrzeba żadnego skierowania. USG odbędzie się w poradni Intermedica przy ulicy Wachowiaka 9 w Wągrowcu. Badanie jest bezbolesne i nie zajmuje wiele czasu. To znakomity sposób na wczesne wykrycie tętniaka aorty brzusznej. Wczesna diagnoza sprawia, że leczenie jest skuteczniejsze i mniej inwazyjne.

Tętniak aorty brzusznej prowadzi do śmierci. I pomyśleć, że wystarczy jedno bezbolesne badanie, by uratować swoje życie.

Październik miesiącem profilaktyki zdrowotnej

Październik uważa się za miesiąc profilaktyki zdrowotnej. W tym czasie organizuje się bezpłatne badania, przede wszystkim pod kątem nowotworów. Jesień to idealny czas, by poddać się badaniom profilaktycznym. Dostępne na NFZ badania są bezpłatne i bezbolesne, a mogą uratować życie i ochronić przed skomplikowanym leczeniem, podejmowanym w przypadkach zaawansowanych zmian chorobowych. I chociaż nikt nie lubi odwiedzać przychodni i szpitali, to warto się do tego przekonać. Mamy tylko jeden organizm dany na całe życie, dlatego warto odpowiednio dbać o swoje ciało, by cieszyć się dobrym życiem w pełnym zdrowiu.