W Polsce liczba nowych zakażeń koronawirusem utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie. Wiele regionów kraju wciąż jest wolnych od nowych zakażeń groźnym wirusem, ale nie oznacza to, że możemy zacząć się cieszyć. Na razie jednak w powiecie wągrowieckim nie ma nowych zachorowań na Covid-19, co bez wątpienia jest dobrą wiadomością.

Liczba nowych zakażeń: raport Ministerstwa Zdrowia 10.08.2021

We wtorek 10 sierpnia opublikowano nowy raport na stronie Ministerstwa Zdrowia. Według raportu w Polsce przybyło 200 nowych zakażonych koronawirusem. Najwięcej zakażonych jest w województwie małopolskim, lubelskim i mazowieckim. W tych regionach liczba zakażonych sięga 24-26 osób. Najmniej zachorowań na Covid wykryto w województwie podlaskim (2 osoby). Wielkopolska również jest na dole listy. W województwie pojawiło się 6 zakażonych.

Najlepszą wiadomością jest brak zgonów z powodu Covid-19. Ostatnie zgony zarejestrowano w zeszłym tygodniu (zmarły 4 osoby). Natomiast liczba zachorowań wzrosła i to może być niepokojące, jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma.

Czy nadchodzi kolejny lockdown?

Sytuacja w Polsce jest na razie stabilna. Powiat wągrowiecki jest na ten moment zupełnie wolny od zakażeń, chociaż na kwarantannie przebywa około 40 osób. Mimo to trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała jesień. Widmo kolejnego lockdownu przeraża każdego, a jednocześnie wzrasta nadzieja, że wydarzenia z roku 2021 już się nie powtórzą.

Eksperci przekonują, że powrót do normalności umożliwią nam szczepionki. Pozostaje tylko jeden warunek: szczepieniu musi poddać się zdecydowana większość społeczeństwa. Stąd od początku wakacji trwają liczne akcje, konkursy i loterie mające na celu zachęcenie Polaków do przyjęcia pełnej dawki szczepienia.

Obecnie pozostaje nam czekać na nowe informacje. Konkretny przełom z pewnością pojawi się we wrześniu, kiedy dzieci wrócą do szkół.