W ten czwartek, 9 września, w Wągrowcu pojawi się szczepieniobus. Miasto jest kolejnym przystankiem na trasie busa, który przemierza całą Wielkopolskę. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński. Szczepieniobus zatrzyma się przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Wągrowcu i będzie czynny między 9 a 13.

Jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson

Chętni mieszkańcy Wągrowca będą mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. Szczepienie jest oczywiście bezpłatne i nie obowiązują na nie żadne zapisy. To naprawdę korzystna opcja — nie dość, że wystarczy jedna dawka szczepionki, to jeszcze nie trzeba się wcześniej rejestrować!

Szczepieniobus będzie stacjonował na parkingu przy Urzędzie Miejskim, przy ulicy Kościuszki 15a. Taka okazja może się już nie powtórzyć, a w obliczu nadchodzącej czwartej fali koronawirusa, warto przyjąć szczepionkę i mieć spokój.

Duża skuteczność szczepionki Johnson & Johnson

Według licznych badań nad szczepionkami to właśnie preparat Johnson & Johnson wykazuje bardzo korzystne i trwałe właściwości. Szczepionka tego producenta wywołuje silną aktywność neutralizującą przeciwciał. Co ciekawe, badania dotyczyły również groźnego wariantu Delta i w tym przypadku działanie szczepionki jest jeszcze lepsze niż przy wypartym już wariancie Beta.

Zbawienne działanie szczepionki na jednakowo wysokim poziomie utrzymuje się 8 miesięcy. W tym momencie mogą pojawiać się głosy oburzenia, że szczepionka nie daje spokoju na zawsze, ale zwróćmy uwagę, że 8 miesięcy skuteczności wystarczy, by przetrwać koszmarny okres jesieni i zimy. Przyjmowanie szczepień sprowadzi koronawirusa do poziomu grypy, a jego zakażalność i siła rażenia w przyszłych latach będą znacznie mniejsze niż obecnie.

Zaletą szczepionki Johnson & Johnson jest również fakt, iż jest ona jednodawkowa. Wystarczy więc poświęcić odrobinę czasu jednego dnia, by uzyskać certyfikat i ochronę na najbliższy rok. Jeśli rozważacie przyjęcie szczepionki w najbliższym czasie, to szczepieniobus jest naprawdę świetną okazją, by zrobić to szybko i przy pomocy wysoce skutecznego preparatu.