Jak to mówią, do odważnych świat należy! Niedawno pisaliśmy o koncertach z okazji Dni Wągrowca. Największą popularnością cieszył się koncert Tomasza Karolaka — popularnego aktora i piosenkarza. Niestety, nie wszyscy mogli pojawić się na występie artysty. Tak było między innymi z rodziną 11-letniego Karola, który postanowił zrobić rodzicom i siostrze niespodziankę.

Pogawędka podczas rozdawania autografów

Po udanym koncercie fani Tomasza Karolaka mogli podejść i zrobić sobie zdjęcie z artystą, a także otrzymać od niego autograf. Rezolutny Karol Grabowski postanowił wykorzystać okazję krótkiej rozmowy z piosenkarzem. Jak się później okazało, Karol pojawił się na występie artysty sam, ponieważ jego rodzice musieli w tym czasie pracować. Państwo Grabowscy prowadzą sklep i nie mogli zrezygnować z pracy na rzecz rozrywki.

Chłopiec zapytał więc artystę, czy nie zechciałby zajrzeć do sklepu jego rodziców. Oznajmił, że jest tam również jego młodsza siostra, która bardzo chciałaby mieć pamiątkę w postaci zdjęcia ze znanym aktorem i piosenkarzem — Tomaszem Karolakiem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich zebranych, ponieważ aktor zgodził się zajrzeć do sklepu, kiedy zrobi sobie zdjęcia z pozostałymi fanami.

Zaskoczenie rodziców i siostry Karola było ogromne. Wydarzenie zostanie na długo zapamiętane w Wągrowcu i trzeba przyznać, że Tomasz Karolak zachował się bardzo ładnie.

Czego możemy nauczyć się od małego Karola?

Karol Grabowski kierował się prostą zasadą — kto pyta, nie błądzi. Podchodząc do Karolaka, chłopiec nie wiedział, czy aktor zgodzi się poświęcić swój czas, by pojechać do siostry chłopca. Nie wahał się jednak przed zadaniem pytania i to mu się opłaciło. Zdziwienie dorosłych będących świadkami zdarzenia tylko potwierdza, że dorośli często z góry zakładają swoją porażkę i nie decydują się na kroki, które mogą wiązać się z niepowodzeniem.

Wzorem Karola Grabowskiego pamiętajmy, że jeśli na czymś nam zależy, powinniśmy przynajmniej spróbować to osiągnąć. Efekt może nas pozytywnie zaskoczyć.