Wągrowiec podskoczył o kilka oczek wyżej w ogólnopolskim rankingu szczepień. W tej chwili jedną dawkę szczepionki przyjęło 55% społeczności. Niewiele mniej, bo blisko 53% osób przyjęło dwie dawki, uzyskując jednocześnie status osób w pełni zaszczepionych.

Wągrowiec na 196 miejscu w rankingu szczepień

Mieszkańcy Wągrowca się zmobilizowali i w większości przyjęli 1 dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Do 100-procentowej frekwencji oczywiście jeszcze sporo brakuje, ale większa ilość zaszczepionych osób oznacza mniejszą szansę na wprowadzenie kolejnego lockdownu. Bo chociaż potwierdzono, że osoby zaszczepione również mogą zachorować na Covid-19, to jednak objawy choroby są o wiele mniej groźne dla zdrowia i życia ludzi. Tak samo jest z ewentualnymi powikłaniami po szczepieniu.

Zgodnie z przewidywaniami zainteresowanie szczepieniem odrobinę wzrosło na koniec wakacji. Ludzie zakończyli urlopy i mają czas, by myśleć o bardziej przyziemnych sprawach. Do głównych tematów w mediach powraca również koronawirus i jego kolejne fale.

Szczepionka Pfizer bez rejestracji

Osoby chętne na szczepienie wciąż mogą przyjąć bezpłatną szczepionkę wybranej firmy. W Wągrowcu można zaszczepić się bez rejestracji dawką szczepionki Pfizer. W tym celu należy udać się na Bobrownicką 3 do punktu szczepień. Punkt jest czynny od 9 do 16 od poniedziałku do piątku. Warto z tej możliwości skorzystać, oszczędzając swój czas.

Po szczepieniu mogą wystąpić działania niepożądane, między innymi gorączka i osłabienie oraz ból w miejscu ukłucia. Objawy te najczęściej ustępują po kilku godzinach, dlatego nie ma konieczności brania wolnego w pracy. Jednym słowem, szczepienia nie trzeba się bać. Według statystyk ostre działania niepożądane występują niezwykle rzadko. Ryzyko niebezpiecznych powikłań po szczepionce jest mniejsze niż ryzyko groźnych objawów koronawirusa — tak mówią eksperci.