Za kilka dni, bo już 1 września, zmienia się osoba zarządzająca miejskim targowiskiem w Wągrowcu. W związku z tym Ratusz Miasta pochwalił się planowaną rewitalizacją targowiska. Jak się okazało, informacja dotarła do mieszkańców Wągrowca trochę zbyt wcześnie. Kiedy dziennikarze chcieli dopytać o szczegóły przedsięwzięcia, okazało się, że nikt jeszcze nie zajął się planowaniem inwestycji. Co więcej, nie ma na nią pieniędzy.

Targowisko przechodzi pod opiekę Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej

Zamiana zarządcy nastąpi już za kilka dni, ale przez najbliższy czas będzie to jedynie zmiana na piśmie. Wcześniej obiektem zajmowało się Wągrowieckie Zrzeszenie Handlu i Usług. Gołym okiem widać, że staremu targowisku przydałaby się odnowa. Według nowego zarządcy warunki panujące na Targowisku Miejskim już dawno przestały spełniać wymagane standardy. Remont tego miejsca z pewnością poprawi komfort handlarzy i kupujących, którzy chętnie robią tutaj zakupy.

Ratusz Miasta dopiero szykuje się do podjęcia inwestycji

Rewitalizacja Targowiska Miejskiego została zapowiedziana w taki sposób, jakby gotowy był co najmniej plan przedsięwzięcia. Tymczasem urzędnicy będą o tym myśleć dopiero w przyszłym roku. Najważniejsze jest zorganizowanie środków na sfinansowanie projektu, gdyż na razie w budżecie miasta nie ma zaoszczędzonych na ten cel pieniędzy.

Rzecznik prasowy wągrowieckiego urzędu miejskiego podkreślił, że burmistrz Wągrowca będzie starał się o wygospodarowanie środków na rzecz rewitalizacji Targowiska w przyszłych latach. Nie wiadomo zatem, czy remont w przyszłym roku będzie możliwy, czy ze względów finansowych inwestycja zostanie przesunięta.

Hasło zostało jednak rzucone: Wągrowiec w ciągu najbliższych kilku lat doczeka się odnowionego Targowiska Miejskiego, które będzie dostosowane do współczesnych wymogów. Jesteśmy ciekawi efektów, ale na te przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.