W czasach niezdrowej żywności i wysokiego stężenia zanieczyszczeń w powietrzu problemy skórne stały się normą. Trądzik stał się problemem ludzi w różnym wieku i aby skutecznie z nim walczyć, trzeba poznać jego przyczynę. Czy to oznacza, że problemy z cerą leczy się wyłącznie u dermatologa? A może lepiej wybrać wsparcie kosmetologa? Podpowiadamy!

Odkryj przyczynę trądziku

Uważa się, że problemy skóry twarzy rozwiązuje wyłącznie dermatolog. Tymczasem doświadczenie wielu osób mówi, że wielu dermatologów skupia się przede wszystkim na leczeniu objawów, co często prowadzi do nawrotów trądziku. Do dermatologów nie można mieć pretensji, gdyż nie są w stanie wykonywać pracy zarezerwowanej dla endokrynologów. Tymczasem poszukiwanie przyczyny trądziku warto rozpocząć od badań hormonalnych. Problemy z tarczycą, PCOS i wiele innych popularnych schorzeń odpowiada za trudne do zwalczenia problemy skórne. Uporczywy trądzik może być również skutkiem nietolerancji pokarmowych i alergii.

Współpraca dermatologa z kosmetologiem — najlepszy wybór

Zlikwidowanie przyczyny trądziku to połowa sukcesu, jednak skutki długotrwałych problemów skórnych lubią utrzymywać się na skórze przez długi czas. I tutaj przychodzi czas na konsultację u dermatologa, który może przyspieszyć proces gojenia się skóry za pomocą odpowiednich maści lub leków. I na końcu przychodzi czas na wsparcie kosmetologa. Zabiegi w gabinecie kosmetycznym pozwolą na zlikwidowanie blizn i przebarwień po przebytych problemach skórnych.

Droga do pięknej cery może się wydawać długa i kosztowna, ale z pewnością warta przebycia. Co więcej, koszt przemyślanych zabiegów jest znacznie niższy niż koszt testowania coraz to nowszych maści i leków.