Od 16 do 25 lipca Wągrowiec obchodził swoje coroczne święto. Na ten czas zaplanowano szereg atrakcji dla wszystkich mieszkańców miasta — starszych i młodszych. Punktem kulminacyjnym imprez z okazji Dni Wągrowca były koncerty zespołu Afromental i formacji Pączki w Tłuszczu na czele z Tomaszem Karolakiem.

Kino plenerowe, festyny i animacje

Każdy dzień Dni Wągrowca miał zaplanowane różne atrakcje, między innymi pokazy filmów w kinie plenerowym, Animacje na Wakacje, czyli pokazy w miejskim amfiteatrze, a także wspólne wycieczki piesze i rowerowe. Szczególną popularnością cieszył się Festyn Cysterski zorganizowany 17 lipca, koncerty, a także pokaz komediowy Adama von Bendlera.

Najwięcej wydarzeń zaplanowano na ostatni dzień Dni Wągrowca. Niedzielę rozpoczęła uroczysta msza w intencji mieszkańców. Następnie chętni uczestniczyli w rajdzie rowerowym, a o 11 rozpoczęły się obchody 25-lecia Bractwa Strzeleckiego. O 13 impreza przeniosła się na strzelnicę. Następne wydarzenie zaplanowano dopiero na godzinę 20:00 i był nim występ Tomasza Karolaka z zespołem Pączki w Tłuszczu. Po trwającym ponad godzinę koncercie burmistrz miasta oficjalnie zakończył tegoroczne obchody. Na kolejne tego typu imprezy będziemy czekać do przyszłego roku!

Koncerty popularnych wykonawców

Głównymi gwiazdami tegorocznych Dni Wągrowca były dwa zespoły: Afromental oraz Pączki w Tłuszczu z Tomaszem Karolakiem. Co ciekawe, to był już drugi występ Tomasza Karolaka w Wągrowcu. Wykonawca po raz pierwszy był w mieście 2 lata wcześniej. W tym roku dał występ, który cieszył się największą popularnością, mimo że koncert odbył się w niedzielę 25 lipca o 20:00.  Popularny aktor komedii romantycznych i piosenkarz przyciągnął najszerszą widownię. Nie oznacza to jednak, że pozostałe koncerty nie cieszyły się zainteresowaniem.

Zespół Afromental koncertował w piątek o 20:00. Chłopaki z zespołu zagrali z typową dla siebie pozytywną energią. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz komika Adama von Bendlera i sobotnie koncerty, które, mimo że bez znanych twarzy, przyciągnęły widownię dzięki znakomitej muzyce.

Wygląda na to, że huczne imieniny Wągrowca spodobały się mieszkańcom. Trzeba przyznać, że to miła odskocznia po smutnym roku 2020. Mamy nadzieję, że czeka nas więcej takich imprez!