Przełomowy początek tygodnia, 11 grudnia, niestety nie był dobry dla wszystkich. Dwie osoby, mężczyzna i dziecko, stały się ofiarami potrąceń, co zostało zgłoszone do dyżurnego komendy policji w Wągrowcu.

Poniedziałek był trudnym dniem dla wągrowieckiej funkcjonariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych otrzymali dwie informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem pieszych. Przypadki te wydarzyły się w odstępie zaledwie jednej godziny. Pierwszą ofiarą była niewinna istota – dziecko, natomiast druga to dorosły mężczyzna. Co najbardziej zadziwiające, obie sytuacje zostały zgłoszone przez osoby odpowiedzialne za te nieszczęśliwe zdarzenia.

Kilka minut przed ósmą rano, na przejściu dla pieszych znajdującym się przed kościołem Świętego Wojciecha, doszło do potrącenia jedenastolatka. Chociaż po incydencie pozostawał przytomny, skarżył się na ból nóg. Zdarzenie to zostało zgłoszone przez kierowcę Fiata Punto. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich szczegółów tego tragicznego zdarzenia – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, aspirant Dominik Zieliński.

Następne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który został potrącony na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Rogozińskiej i Bartodziejskiej. Kierujący Peugeotem Partnerem jechał od strony centrum miasta, kierując się w stronę Rogoźna. Poszkodowany pieszy był już na przejściu podczas zdarzenia i stracił przytomność po potrąceniu. Tak jak w poprzednim przypadku, sprawca zgłosił incydent samodzielnie. Policja prowadzi również czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego wypadku – dodaje aspirant Zieliński.