Trzeba przyznać, że uczestnicy wydarzenia z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pokazali klasę! Mimo ulewnego deszczu dzielni uczniowie i nauczyciele przejechali przez miasto, by promować zrównoważony transport. Jak widać, nawet podczas niesprzyjającej pogody rower będzie sprawdzonym środkiem transportu.

Wągrowiec świętuje Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Wągrowcu zorganizowano ciekawe wydarzenie mające bezpośredni związek z rowerami miejskimi. Uczniowie szkół podstawowych numer 1 i 4 wraz z nauczycielami przejechali na rowerach przez kilka wągrowieckich ulic. W ten sposób zainaugurowano wydarzenie, którego główną atrakcją miała być pogadanka i praktyczna instrukcja, jak korzystać z rowerów miejskich. W stojącym u mety autobusie elektrycznym ZTM znajdowały się także zdrowe przekąski dla uczestników wydarzenia.

Niesprzyjająca pogoda popsuła nieco plany organizatorów wydarzenia, ale zwycięska atmosfera i radość z przejażdżki mimo deszczu wynagrodziły uczestnikom drobne niedogodności.

Burmistrz również nie odmówił przejażdżki

Pogoda w Wągrowcu, w czwartek 16 września, pozostawiała wiele do życzenia. Chłód, deszcz, ponura aura. Ale lepszego terminu na świętowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu już nie będzie, aż do przyszłego lata. Na szczęście ani nauczycieli, ani uczniów szkół podstawowych w Wągrowcu nie łatwo złamać! Uzbrojeni w parasolki i płaszcze przeciwdeszczowe promotorzy zrównoważonego transportu ruszyli przez miasto!

Uczestnikom wydarzenia towarzyszyli policjanci oraz sam burmistrz miasta — Jarosław Berendt. W sumie w rowerowej przejażdżce wzięło udział naprawdę sporo osób. To postawa godna naśladowania!