Śmiertelne choroby zbierają na świecie jeszcze większe żniwo, odkąd jest z nami pandemia koronawirusa. Szpitale mają utrudnioną pracę, a pacjenci utrudniony dostęp do leczenia. Fakt, iż ludzie coraz częściej umierają na choroby niezwiązane z koronawirusem, wydaje się powszechnie ignorowany. Niedawno do redakcji portalu Nasze Miasto zgłosiła się córka jednego z pacjentów wągrowieckiego szpitala. Kobieta uważa, że jej ojcem nie zajęto się w należyty sposób.

Pojechał do szpitala z podejrzeniem udaru. Wrócił odwodniony

Kobieta, której ojciec trafił do szpitala w Wągrowcu, jest wieloletnią pracownicą służby zdrowia. Dzięki jej wiedzy i czujności 90-letni mężczyzna trafił do szpitala z podejrzeniem udaru. W takich przypadkach ważne jest, by „dmuchać na zimne”. Szybka reakcja i odpowiednie badania zwiększają szanse pacjenta.

Ze względu na podeszły wiek mężczyzny, nie zignorowano zgłoszenia. Karetka zabrała 90-latka do szpitala w Wągrowcu, skąd wypisano go jeszcze tego samego dnia. Według zaskoczonej tym faktem córki, mężczyzna wrócił odwodniony, przeziębiony, a jego stan zdrowia wydawał się gorszy niż przed wizytą w szpitalu. Zarówno starszy mężczyzna, jak i jego córka są mocno zaniepokojeni systemem funkcjonowania wągrowieckiego szpitala.

Opinie są podzielone

Odkąd zrobiło się głośno o sprawie Izabeli z Pszczyny (https://pszczynainfo.pl/szpital-smierci-w-pszczynie-o-tej-sprawie-mowi-cala-polska/), szpitale w Polsce wzbudzają coraz mniej zaufania. Warto jednak pamiętać, że warunki w publicznej służbie zdrowia nigdy nie będą idealne. Nie oznacza to jednak, że nikt w szpitalach nie dba o pacjentów.

Zdania na temat wągrowieckiej placówki są podzielone. Jedni uważają, że nie ma na co narzekać, a inni wymieniają swoje przykre doświadczenia. Głos w sprawie zabrał również dyrektor szpitala, dr Przemysław Bury. Według niego mężczyzna był nawadniany kroplówką, a lekarze zdecydowali się odesłać go karetką do domu po tym, jak zanalizowano wyniki badań, nie stwierdzając żadnych nieprawidłowości.

A Wy macie jakieś doświadczenia związane ze szpitalem w Wągrowcu?