W dniu 20 marca 2024 roku, Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Wągrowcu stał się miejscem wyjątkowego spotkania. To właśnie tam odbyło się wielkanocne zebranie dla osób starszych, które skończyły 65 lat. Uczestnikami byli seniorzy mieszkający nie tylko na terenie miasta Wągrowiec, ale również z gminy wiejskiej Wągrowiec.

Spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu menedżerów i pracowników z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu. Dzięki ich wkładowi, do udziału w tym wydarzeniu zaproszono 197 seniorów.

Staruszkowie brali czynny udział w wielu aktywnościach. Słuchali wykładów o wielkopolskich i pałuckich tradycjach wielkanocnych, dowiedzieli się więcej o symbolice kolorów, a także uczestniczyli w warsztatach dekorowania jajek wielkanocnych oraz tworzenia palm i gniazdek. Ciekawym punktem programu było świąteczne spotkanie z alpakami. Seniorzy korzystali również z możliwości gry w kręgle i spacerów w otoczeniu natury, ciesząc się piękną pogodą i malowniczymi widokami na jezioro oraz sosnowy las.

Środki finansowe na realizację tego spotkania pochodziły z programu „Akcja jajeczko”, za który odpowiada Fundacja Biedronki. W ramach tego projektu udało się zgromadzić grant o wartości 10.000 złotych, przeznaczony dla 120 osób. Dodatkowo, ze względu na duże zainteresowanie tym wydarzeniem, wsparcie zapewniła także Fundacja Wyrównywanie Szans, która zorganizowała miejsca dla kolejnych 77 osób.