Wczoraj, 17 grudnia, w Wągrowcu pojawił się Jarmark Świąteczny. Tego dnia oficjalnie uruchomiono też lampki na dziesięciometrowej choince, zdobiącej wągrowiecki Rynek. Jarmark i związane z nim atrakcje będą dostępne także dzisiaj. To idealna okazja, by wczuć się w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, zbliżających się wielkimi krokami.

25 stoisk, koncerty i warsztaty

Najwięcej atrakcji związanych z Jarmarkiem Świątecznym w Wągrowcu przewidziano na sobotę 17 grudnia. Wczoraj mieszkańcy Wągrowca mogli uczestniczyć między innymi w warsztatach dekorowania pierników, a także oglądać liczne występy taneczne i muzyczne. Przygotowano również ciekawą atrakcję dla dzieci — snow tubing, czyli lodową ślizgawkę. Jednym z punktów programu dnia było zapalenie choinki, czekającej na ten moment już od kilku dni. Iluminacje świąteczne włączono w tym roku dość późno, a to z powodu oszczędzania.

Jeśli jeszcze nie byliście na Jarmarku Świątecznym w Wągrowcu, wciąż macie czas. Stoiska będą czynne do 20:00. Sprzedawcy oferują słodycze, ozdoby świąteczne, ręcznie wykonane pamiątki, pieczywo i wiele innych!