Podczas prac ziemnych na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu natrafiono na kapsułę czasu. Była to skrytka, która pozostawała ukryta pod powierzchnią ziemi przez ponad pół wieku.

Wewnątrz kapsuły, która była umieszczona w słoiku, odkryto fascynujące historie z przeszłości. Znalazła się tam relacja ucznia z ósmej klasy dotycząca świętowania Dnia Dziecka w 1967 roku. Wychowawczynią tej klasy była pani Barbara Glapan.

„Podczas tego dnia mieliśmy zaplanowaną wspólną wyprawę do lasu, gdzie nasza klasa miała szansę posłuchać pięknej gry na akordeonie od Henia Cifera. Naszą szkołę, Szkołę Podstawową nr 2 w Wągrowcu, zarządzał pan Marian Kurczewski. Od piątej do ósmej klasy naszą wychowawczynią była pani Barbara Glapan ze Skoków. Ten dzień był pełen żalu, ponieważ żegnaliśmy się ze sobą.”

„Nasze świadectwa ukończenia szkoły otrzymaliśmy 17 czerwca. Ten sam dzień zakończył się pożegnalnym spotkaniem przy kawie, które odbyło się w obecności rodziców i nauczycieli. Chcieliśmy, aby ten dokument z naszymi podpisami, odciskami palców (kciuka prawej ręki) oraz zdjęciami pozostał jako wspomnienie wspólnie spędzonych ośmiu lat w tej szkole. Każde z nas rozchodziło się w swoją stronę, ale miłe chwile, które razem spędziliśmy, będą nas łączyć na zawsze.”