Długie, letnie wieczory sprzyjają imprezowaniu i spotkaniom na świeżym powietrzu. Niestety ciepłą porą alkohol jeszcze mocniej uderza do głowy. Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem nietrzeźwej osoby doszło w Wągrowcu. Wieczorem 5 lipca młoda kobieta wypadła z balkonu z drugiego piętra. Kobieta przebywa obecnie w szpitalu, a policja podjęła śledztwo.

Wypadła z drugiego piętra

Było tuż przed godziną 21:00, kiedy policjanci z Wągrowca otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która wypadła z drugiego piętra. Według relacji świadków 28-latka wyszła na balkon, z którego spadła. Kobieta wylądowała na trawie rosnącej pod blokiem. Niestety, miękka trawa nie uchroniła poszkodowanej przed konsekwencjami wypadku. 28-latka żyje, ale odniosła obrażenia i obecnie przebywa w szpitalu. Nie mamy informacji o skali obrażeń, mamy jednak nadzieję, że kobiecie uda się całkowicie wyzdrowieć.

Tymczasem funkcjonariusze podjęli śledztwo. Z balkonu nie da się po prostu wypaść. Duże znaczenie może mieć wypity przez kobietę alkohol. Niewykluczone, że 28-latka pod wpływem wpadła na jakiś niebezpieczny pomysł, którego konsekwencją był upadek z wysokości. Na razie jest jednak za wcześnie na wnioski. Szczegóły ustalą śledczy.

Alkohol jest naprawdę niebezpieczną używką

Jako społeczeństwo przyzwyczajone do świętowania z pomocą alkoholu często ignorujemy szkodliwość alkoholu. Co gorsza, oprócz konsekwencji zdrowotnych alkohol powoduje również szkodliwe zmiany zachowania. Spokojne zazwyczaj osoby pod wpływem alkoholu mogą stać się agresywne lub wykazywać skłonność do zachowań destrukcyjnych. Alkohol często jest także przyczyną zachowań skrajnie nieodpowiedzialnych, do których możemy zaliczyć na przykład pływanie w jeziorze w nocy. Długo można by wymieniać, jednak świadomość niebezpieczeństw nie powstrzymuje ludzi od spożywania napojów procentowych. Apelujemy więc o rozsądne picie, najlepiej w gronie zaufanych osób. Wśród znajomych warto mieć również osobę niepijącą, która będzie w stanie ostudzić nieco zapędy osób będących pod wpływem. Dodatkowo pamiętajmy o piciu dużych ilości wody, gdyż alkohol spożywany latem zwiększa ryzyko niebezpiecznego odwodnienia.