Rządzący samorząd Województwa Wielkopolskiego wyraził swoją inicjatywę, organizując Konkurs pod nazwą „Wielkopolski Rolnik Roku”. Jeśli jesteś rolnikiem i pragniesz wziąć udział w tej prestiżowej rywalizacji, zachęcamy do nawiązania kontaktu z Urzędem Gminy Wągrowiec. Konkretnie, pokoju numer 304 na drugim piętrze budynku. Można także skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 67 2680815. Zauważ, że termin zgłoszeń kończy się 10 czerwca 2024 roku.

Swoje kandydatury mogą zgłaszać różnorodne grupy producentów. W tym: producenci surowców rolniczych oraz żywności przetworzonej i nieprzetworzonej. Producenci warzyw, owoców, a także roślin ozdobnych są mile widziani. Dla producentów materiału hodowlanego, zarodowego, siewnego i szkółkarskiego, jest to również idealna okazja. Nawet jeśli produkujesz wiklinę, trzcinę czy rośliny lecznicze, ten konkurs jest dla Ciebie!

Regulamin konkursu oraz ankiety i deklaracje uczestnictwa, które są konieczne do wypełnienia przez uczestników, można znaleźć na naszej stronie internetowej pod linkiem „TUTAJ”. Warto również zauważyć, że to gminy mają możliwość zgłaszania rolników chętnych do udziału w rywalizacji. Oznacza to, że zgłoszenia muszą być przesłane za pośrednictwem urzędu gminy.