Potrzeby fizjologiczne to coś, z czym nie jesteśmy w stanie walczyć, dlatego nie można dziwić się leśniczym, że co jakiś czas podnoszą temat załatwiania się w lesie. Okazuje się, że w lesie można załatwić się bez obaw. Warto wiedzieć, jak zrobić to poprawnie, by nie wpłynąć na komfort mieszkańców lasu i pozostałych odwiedzających.

Kupa w lesie — temat, który wzbudza ciekawość

Mimo że wszyscy jesteśmy obarczeni skutkami przemiany materii, to kwestie fizjologiczne powszechnie uważa się za temat tabu. Mało kto otwarcie dyskutuje o wizytach w toalecie, a załatwianie potrzeb fizjologicznych poza toaletą to już w ogóle zamknięty temat! Nic więc dziwnego, że posty leśników dotyczące załatwiania się w lesie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Za równie ciekawe uważa się tematy traktujące o tym, jak prawidłowo robić kupę. Na co dzień o metabolizmie się nie rozmawia, a przecież wszystkich nas to dotyczy.

Jak prawidłowo załatwiać się w lesie?

Produkty przemiany materii wydalane z organizmu to nic innego jak strawione resztki jedzenia. Nie jest to materiał, który zaszkodzi środowisku naturalnemu. Żuki szybko oczyszczą leśną ściółkę z resztek i piękna leśna okolica nie będzie w żaden sposób skażona. Leśniczowie zaznaczają, że w miejscu załatwiania swojej potrzeby, można zostawić również papier. Ważne, by na leśną toaletę wybrać sobie odosobnione miejsce (nie na środku ścieżki — wiadomo). Z ziemi należy odgarnąć nieco mech i gałązki, tworząc wgłębienie. Po wszystkim to wgłębienie należy ponownie przykryć mchem i gałązkami. To wszystko! Trochę szkoda, że niektórzy ludzie wstydzą się robić kupę w lesie, ale plastikowe butelki i inne śmieci zostawiają bez mrugnięcia okiem.