W kościele pod wezwaniem św. Stanisława w Damasławku, wierni postanowili wyjątkowo uczcić październik – miesiąc, który jest tradycyjnie związany z modlitwą różańcową. Różaniec jest istotnym elementem praktyk religijnych, a paciorki ten właśnie typ modlitwy są przesuwane podczas nabożeństw maryjnych lub prywatnej kontemplacji.

Parafia św. Stanisława w Damasławku wprowadziła jednak nową, wyjątkową formułę celebracji – całodobowe odmawianie różańca. Ta unikalna inicjatywa została zainaugurowana w piątek, 20 października, bezpośrednio po Eucharystii o godzinie 18:00. Nastąpiło wtedy uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęła się adoracja Chrystusa, trwająca nieprzerwanie przez kolejne 24 godziny do godziny 18:00 w sobotę. Co pół godziny różaniec był odmawiany głośno przez zmieniających się wiernych, tworząc swoistego rodzaju maraton modlitewny – informuje Archidiecezja Gnieźnieńska.

Jak wskazują przedstawiciele Archidiecezji, w ciągu całej doby różaniec został odmówiony aż 48 razy, z uwzględnieniem każdej z jego tajemnic. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko parafian, ale również mieszkańców innych parafii dekanatu.