Policja z Komisariatu w Skokach zatrzymała mężczyznę, który teraz musi stawić czoła karze pozbawienia wolności na pół roku za serie kradzieży. Oprócz tego, postawiła mu również zarzuty dotyczące przestępstw wyłudzeń telefonów komórkowych, których śledztwo toczy się obecnie. W sumie, podejrzany usłyszał aż 35 zarzutów dotyczących wykonania oraz próby oszustwa.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skokach zatrzymali poszukiwanego 30-latka z gminy Skoki. Badania prowadzone przez śledczego wykazały, że mężczyzna tego dnia miał wiele przewinień do odpowiedzenia.

Jako sposób na zarobek, podejrzany próbował sprzedawać telefony komórkowe, które wcześniej wyłudził od firmy telekomunikacyjnej. Postąpił tak poprzez zawieranie umów o świadczenie usług na dane swoich krewnych. Na mocy tych umów kupował smartfony różnych marek na raty, które następnie odbierał od kuriera razem z kartą SIM po opłaceniu jedynie kwoty za pobranie przesyłki. Mężczyzna nie regulował jednak zobowiązań wynikających z umów i w ten sposób przeprowadził 7 transakcji, wywołując straty firmy telekomunikacyjnej w wysokości 25.363 złotych.

Plan mężczyzny zawierał jednak znacznie więcej niż to, co do tej pory udało mu się zrealizować. Podejrzany próbował wyłudzić kolejne telefony, zawierając umowy na zakup kolejnych 28 urządzeń na raty. Celem tego działania było wprowadzenie operatora telekomunikacyjnego w błąd i zachęcenie go do niekorzystnego dysponowania swoim mieniem. Jednak umowy te nie zostały finalnie sfinalizowane.