Jednym z obszarów, które patrol drogówki niedawno monitorował, były Łaziska, należące do gminy Wągrowiec. Podczas jednej ze swoich wizyt zauważyli 18-letniego chłopaka prowadzącego Skodę Fabię, który naruszył kilka przepisów drogowych. Młody mężczyzna zdawał sobie sprawę z popełnionych wykroczeń, co skłoniło go do podjęcia próby ucieczki przed funkcjonariuszami.

Ten nastolatek, który kierował Skodą Fabią, odnotował kilka naruszeń przepisów ruchu drogowego w rejonie Łazisk. Policja drogowa zamierzała go zatrzymać w celu przeprowadzenia kontroli. Niestety, młody kierowca dostrzegł zbliżający się patrol i starał się uciec, aby uniknąć konsekwencji swojego działania. Według relacji funkcjonariuszy młody człowiek przekraczał linię ciągłą podczas wyprzedzania, nie dbając o obowiązujący zakaz. Co więcej, jechał z prędkością 104 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

Jak informuje asp. Dominik Zieliński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, młodzieniec nie zastosował się do nakazu zatrzymania wydanego przez policjanta. Mimo że początkowo zwolnił, to nie zatrzymał się do kontroli. Po omijaniu patrolu drogówki znacząco przyspieszył. Rozpoczęła się policyjna pogoń za Skodą, która prowadziła w stronę Mieściska. Chcąc wymknąć się z pościgu, kierowca zjechał na boczne drogi gruntowe, kontynuując ucieczkę aż dotarł do polnych ścieżek i łąk, gdzie droga ostatecznie się skończyła.