Przechodnie spacerujący po centrum Wągrowca zobaczyli dwie 13-latki, których stan wzbudzał niepokój. Jedna z dziewczynek leżała na ziemi i nie mogła się samodzielnie poruszać. Dorośli szybko zorientowali się, że nastolatki są pod wpływem alkoholu. Na pomoc wezwano straż miejską. Co najgorsze, na drugi dzień doszło do podobnego zdarzenia z udziałem jeszcze młodszej dziewczynki.

Nastolatki w złym stanie przewieziono do szpitala

Spożywanie alkoholu przynosi właściwie wyłącznie negatywne skutki. Sytuacja jest jeszcze gorsza, gdy za picie bierze się osoba młoda. Dwie 13-latki i jedna 12-latka, które zdecydowały się na naśladowanie dorosłych, bardzo odczuły skutki zatrucia alkoholowego. Starsza z dziewczynek piła ze swoją rówieśniczką. Została znaleziona w stanie wyziębienia, gdy wymiotowała i nie była w stanie się ruszyć. Młodsza nastolatka, która także znalazła się w szpitalu, piła w towarzystwie kolegów i koleżanek. Samotną, leżącą przy drodze 12-latkę także znaleźli przechodnie.

Nie ulega wątpliwości, że alkohol to zagrożenie, które dotyczy ludzi w każdym wieku. Najwyższy czas zerwać z pobłażliwym traktowaniem napojów procentowych. Bo dzieci biorą przykład z dorosłych.