Piłka ręczna ma swoich wiernych fanów w Polsce i tak się złożyło, że grono fanów klubu Nielba Wągrowiec przez najbliższe miesiące nie zobaczy żadnego z meczów drużyny. Powodem takiego stanu rzeczy jest niesforny kibic, który zaatakował zawodnika drużyny KPR Legionowo. Konsekwencje tego czynu ponieśli wszyscy kibice, a także sami zawodnicy Nielby.

Pamiętny mecz z 26 marca

Kiedy 26 marca KPR Legionowo rozpoczął mecz z gospodarzem — Nielbą Wągrowiec, nikt nie spodziewał się emocji innych niż te dostarczane przez rozgrywkę. Tymczasem w trakcie meczu jeden z kibiców Nielby podniósł się z siedzenia i uderzył znajdującego się w pobliżu zawodnika przeciwnej drużyny. Agresywny kibic użył w tym celu swojej kurtki. Na szczęście uderzony zawodnik nie poniósł obrażeń, ale sam atak przyniósł ze sobą poważne konsekwencje.

Kibica oczywiście wyrzucono z hali, nie wiadomo jednak, czy poniósł dodatkowe konsekwencje swojego beznadziejnego zachowania. Z kolei Komisja Dyscypliny Związku Piłki Ręcznej nałożyła karę na wszystkich pozostałych kibiców Nielby. Mecz, który odbywał się 26 marca, na chwilę przerwano. Po wzmocnieniu ochrony wznowiono rozgrywkę, jednak nikt nie miał wątpliwości, że nie obędzie się bez konsekwencji.

Rozgrywki bez udziału publiczności

Nielba Wągrowiec najbliższe 5 meczów rozegra samotnie. Szkoda, bo przez 3 najbliższe spotkania będzie gospodarzem. Obecność kibiców to zawsze dodatkowa motywacja i powód, dla którego warto wygrywać. Tymczasem praktycznie do października zawodnicy Nielby będą samotnie przeżywać swoje sukcesy i ewentualne przegrane.

Decyzją Komisji na klub sportowy z Wągrowca nałożono również karę w wysokości 15 tysięcy złotych. Od tej decyzji klub może się odwołać, ale raczej nikt nie ma wątpliwości, że postąpiono tak, jak należało. W oficjalnym oświadczeniu klub przeprosił kibiców za zaistniałą sytuację, tłumacząc przy okazji, że wszyscy ponoszą konsekwencje niesportowych zachowań jednostek. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości podobne sytuacje się nie powtórzą.

A jeśli chcesz być na bieżąco ze światem sportu, zajrzyj na stronę: https://www.sportonline.pl/.