Tragiczne wydarzenia rozegrały się na drodze wojewódzkiej nr 193 prowadzącej z Gołańczy do Tomczyc. Dokładnie 14 grudnia, o godzinie około 2:00 nad ranem, komenda Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymała zgłoszenie dotyczące poważnego wypadku drogowego.

Osoba zgłaszająca zdarzenie przekazała informację o widzianym przez siebie rozbitym samochodzie. Silnik pojazdu znajdował się kilkanaście metrów dalej na polu, co sugerowało ogromny impakt kolizji.

Po dotarciu na miejsce wypadku, strażacy stwierdzili, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z drzewem. W wyniku tego zdarzenia, jedna osoba została uwięziona we wraku pojazdu.

Celem interwencji zastępów straży pożarnej było bezpieczne zabezpieczenie miejsca wypadku oraz ewakuacja poszkodowanej osoby z uszkodzonego pojazdu. Następnie przekazano ją pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM).

Przybyły na miejsce ZRM przeprowadził badania poszkodowanego, które niestety potwierdziły jego zgon. Po ustaleniu tej tragicznej informacji, pod nadzorem prokuratora, przystąpiono do czynności dochodzeniowych. Policjanci podjęli działania mające na celu usunięcie rozbitego pojazdu oraz innych zagrażających elementów z drogi, która była zablokowana na czas trwania tych działań.

W całym procesie ratunkowym i porządkowym brały udział zarówno jednostki Państwowej Straży Pożarnej (PSP), jak i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP).