Kampania o nazwie „Bezpieczny weekend majowy”, prowadzona przez lokalną policję w Wągrowcu, rozpoczęła się 30 kwietnia i potrwa do 6 maja. Jej głównym celem jest monitorowanie sytuacji na drogach i zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy planują wyjechać z domu w te wolne dni. Niestety, jak zauważa policja z Wągrowca, niektórzy kierowcy wykazują zachowania dalekie od bezpiecznej jazdy.

We wtorek 30 kwietnia, funkcjonariusze patrolujący obszar ulicy Solnej w miejscowości Wapno, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Hyundai. Mężczyzna ten, będący 31-latkiem, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. Za to wykroczenie stróże prawa nałożyli na niego karę grzywny w wysokości 1500 złotych. Do tego, okazało się, że łamał on wcześniej nakaz sądowy wydany przez Sąd Rejonowy w Żninie, zabraniający mu prowadzenia pojazdów. Za to przewinienie grozi mu kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, na drodze DW 241 w Koninku (w gminie Wągrowiec) policja zatrzymała do kontroli 29-latka z powiatu toruńskiego. Na tym odcinku obowiązuje limit prędkości 70 km/h, który kierowca ten przekroczył dwukrotnie. W wyniku tego, nałożono na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna nie zgodził się jednak z decyzją policji, twierdząc, że jechał co najwyżej 120 km/h, a może nawet 125 km/h. W tej sprawie ostateczne orzeczenie wyda sąd.