Zła wiadomość dla osób regularnie podróżujących pociągami Kolei Wielkopolskich. Po sierpniowej podwyżce cen biletów przyszła pora na jeszcze jedną złą wiadomość. Spółka rezygnuje z korzystnych dla pasażerów promocji. Tym samym oferta Kolei Wielkopolskich stała się znacznie droższa od oferty PKP Intercity.

Październik rozpoczęty likwidacją promocji

Dotychczas Koleje Wielkopolskie umożliwiały pasażerom korzystanie z co najmniej dwóch bardzo korzystnych promocji. Pierwsza zakładała 30% zniżkę dla podróżujących z osobą lub osobami towarzyszącymi. Druga zniżka w wysokości 30% obowiązywała osoby podróżujące z tak zwaną Kartą Wielkopolską. Od października Karta Wielkopolska przestanie mieć wpływ na ceny biletów. Nie dość więc, że w sierpniu tego roku bilety podrożały, to jeszcze nie sposób skorzystać z promocji, która odciążyłaby nieco i tak już nadwyrężony portfel. Ci, którzy wykupili miesięczną kartę na przejazdy pod koniec sierpnia, wciąż mogą nacieszyć się tańszymi przejazdami. Taka okazja nie powtórzy się prędko!

Kiepski krok Kolei Wielkopolskich?

Przyczyny podwyżek nietrudno się domyślić. Zarząd Kolei Wielkopolskich wprost mówi o inflacji i wzroście kosztów utrzymania spółki. Pasażerowie po raz kolejny muszą więc zapłacić za inflację, na którą nie mają wpływu. Wiele osób zaznacza, że Koleje Wielkopolskie wykonały kiepski krok, podnosząc ceny w momencie, gdy paliwo jest bardzo drogie i ludzie chętnie przesiadają się na transport publiczny, chcąc zaoszczędzić. Niestety, oszczędzanie wkrótce nie będzie już w zasięgu wszystkich Polaków. Koszty życia urosły tak bardzo, że wiele osób nie ma już na czym oszczędzać.

Zauważono również, że obecnie oferta drogiego PKP Intercity jest tańsza i korzystniejsza od oferty Kolei Wielkopolskich. Na niektórych trasach w Wielkopolsce wciąż dostępna jest więc tańsza alternatywa.