Sądy na terenie kraju wydały nakazy zatrzymania i doprowadzenia do aresztów dla ośmiu osób, z kolei jedna osoba była ścigana listem gończym. Również znalazła się jedna osoba, której poszukiwania były prowadzone na mocy zarządzenia prokuratury. Zauważono, że wśród tych, którzy byli poszukiwani, znalazła się dziewczyna w wieku 16 lat pochodząca z powiatu żywieckiego, którym interesowano się w kontekście jej samowolnego oddalenia.

Podczas interwencji prowadzonej 25 czerwca, dotyczącej zgłoszenia o pijanym kierowcy, doszło do zatrzymania mieszkańca Skoków w wieku 35 lat. Zgłoszenie do alarmowego numeru 112 wysłał świadek, który zaobserwował jazdę białego busa. Okazało się, że kierowca tego pojazdu był już wcześniej zatrzymywany przez policję – miało to miejsce w lutym. Powodem był fakt, że mężczyzna prowadził pojazd pomimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Śledztwo potwierdziło, że zakaz ten wciąż jest w mocy, a dodatkowo ustalono, że podczas interwencji mężczyzna był pod wpływem alkoholu, co wykazał wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie na poziomie około 2,5 promila.

W rezultacie kierowca został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Dodatkowo okazało się, że był on poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Jak się przewiduje, najbliższe 5 miesięcy spędzi za kratami.