W trakcie spotkania z mieszkańcami Wągrowca, Prezydent Andrzej Duda wyraził pilną potrzebę wsparcia dla kluczowych inwestycji. Zwrócił się do obecnych z prośbą o poparcie dla takich projektów, jak elektrownie energetyczne oraz Centralny Port Komunikacyjny (CPK), popularnie znany jako 'Polski hub’. Wydaje się, że wniosek ten był dobrze odbierany na terenie Wielkopolski.

Prezydent Duda podkreślił znaczenie CPK dla Polski, niezależnie od istnienia lotniska w Berlinie. Jego zdaniem, fakt, że jesteśmy krajem niezależnym powinien skłonić nas do posiadania własnego, dużego portu lotniczego. Polska musi mieć swój własny hub komunikacyjny – stwierdził.

Zaznaczył także, że obecna sytuacja na świecie, konkretnie konflikt na Ukrainie, pokazuje jak ważne może być posiadanie takiego portu dla bezpieczeństwa narodowego. Podkreślił, że duży port lotniczy umożliwiający bezpośredni dostęp do Polski dla dużych samolotów i oddziałów sił NATO ma kluczowe znaczenie dla obronności kraju w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Rosji. Bez wątpienia, wielki port komunikacyjny jest kluczowym elementem naszego bezpieczeństwa – zakończył Prezydent.