Wągrowiec nie może pochwalić się nadmierną ilością sportowych kompleksów, dlatego budowę nowoczesnego boiska przy ulicy Mikołajczyka przyjęto z wdzięcznością. Obecnie kompleks jest już w użyciu i cieszy się dużą popularnością. Pojawiły się jednak problemy z zasadami dotyczącymi wynajmu.

Obiekt sportowy dostępny za opłatą

O boisku zrobiło się głośno, kiedy lokalne stowarzyszenie OKS, od dawna organizujące wydarzenia sportowe w Wągrowcu, zaplanowało sezonowy turniej. Zarezerwowano nawet termin imprezy, który został zatwierdzony przez zarządzających boiskiem. Niestety, wydarzenie nie doszło do skutku, ponieważ sportowcy nie zgodzili się zapłacić za użytkowanie boiska.

Członkowie OKS zgodnie stwierdzili, że przecież boisko wraz z przylegającymi do niego miejscami do ćwiczeń, powstało dla mieszkańców Wągrowca. Dotychczas nigdy nie musiano opłacać zarezerwowanych terminów. Tymczasem od stowarzyszenia wymagano opłaty w wysokości 60 zł za godzinę korzystania z kompleksu. To żądanie zgodne z aktualnie obowiązującymi zasadami wynajmu obiektu.

Nieprzyjemnie zaskoczeni sportowcy odwołali imprezę, Wiele osób dziwi się, dlaczego od organizatorów imprezy dla mieszkańców miasta, wymaga się opłaty. Takie postępowanie można jeszcze zrozumieć w przypadku osób prywatnych, chociaż co do tego również są wątpliwości.

Boisko bezpłatne w wybrane dni tygodnia

W dniu uroczystego otwarcia kompleksu sportowego we wschodniej części Wągrowca zapowiedziano jego dostępność dla wszystkich mieszkańców miasta. Z grubsza tak jest, ponieważ obiekt jest czynny od 7 rano do zachodu słońca, we wtorki, i weekendy. Chętni na skorzystanie z tutejszych miejsc treningowych nie muszą wtedy płacić za wstęp.

Popularność kompleksu jest jednak na tyle duża, zwłaszcza wśród lokalnych drużyn sportowych, że burmistrz zdecydował o wprowadzeniu opłaty za użytkowanie. Obowiązuje ona w poniedziałki, środy i czwartki. Wtedy to chętni co prawda płacą za wstęp, ale jednocześnie mają boisko na wyłączność.

Wygląda również na to, że każde wypożyczenie obiektu na wyłączność będzie wiązało się z opłatą, bez względu na dzień tygodnia. Z tego powodu obciążono organizatorów turnieju, co im się nie spodobało. Jaki będzie finał tego sporu, nie wiadomo.