Akcja rodem z hollywoodzkich filmów sensacyjnych rozegrała się na początku stycznia w Kole. Wtedy to mężczyzna, uzbrojony w maczetę, wtargnął do zaparkowanego przed supermarketem samochodu. Zagrażając życiu przerażonego kierowcy, wymusił na nim podróż do wybranego miejsca. Po dotarciu na cel, oprócz samochodu, przestępca odebrał swojej ofierze także telefon. Próba ucieczki przed pojawiającą się policją nie powiodła się i teraz grozi mu wieloletni pobyt za kratami.

Krwawiąca historia doszła do skutku 4 stycznia, tuż po godzinie 21:00. Raport o tym zdarzeniu został opublikowany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole 19 stycznia, w piątek. Według relacji, agresor z maczetą wtargnął do jednego z samochodów zaparkowanych przy miejscowym supermarkecie i nakazał zaskoczonemu kierowcy przewiezienie go do wyznaczonego punktu.

W trakcie tej przymusowej podróży, groźby stały się jeszcze bardziej bezpośrednie. Mężczyzna z maczetą zażądał od kierowcy wydania telefonu komórkowego. Zszokowany i przerażony jego zachowaniem, kierowca bez oporu oddał swoją komórkę. Następnie, widząc swoją szansę, zatrzymał pojazd i zbiegł z miejsca zdarzenia, obawiając się o własne życie.