Wielokrotnie odnosiliśmy się do kwestii naszego lokalnego szpitala, które niedawno przyciągnęły uwagę ogólnopolskiej stacji telewizyjnej TVN. Telewizyjny program interwencyjny „Uwaga!” wyemitował bowiem wczoraj materiał, poświęcony problemom, z jakimi boryka się lecznica w Wągrowcu.

Z relacji pacjentów wynikało, że doświadczyli oni licznych nieprawidłowości. Opowiadali o niewłaściwych diagnozach, obraźliwym traktowaniu oraz byciu odsyłanymi do domów pomimo występujących objawów chorobowych. Zdarzało się również, iż opiekę medyczną nad nimi sprawował osoba nieposiadająca uprawnień do wykonywania zawodu lekarza. Na skutek tych doniesień, całą sprawę obecnie bada prokuratura okręgowa w Poznaniu.

Co interesujące, dyrektor placówki, Przemysław Bury, nie udzielił wywiadu dla dziennikarzy z Warszawy. Jego obowiązki przejął tymczasowo zastępca dyrektora, doktor Tomasz Bociański.

Warto przypomnieć, że dyrektor Bury nie stronił od publicznych wystąpień, jak na przykład podczas sesji rady powiatu. Wtedy to kierował krytykę w stronę dziennikarzy lokalnych, którzy zadawali mu niewygodne pytania. Czyżby teraz zabrakło mu odwagi? A co na tę sytuację ma do powiedzenia starosta wągrowiecki, Tomasz Kranc?