Koniec roku 2021 już za chwilę, warto pożegnać go z hukiem, by 2022 rok był lepszy. Tymczasem dziennikarze Naszego Miasta dotarli do najnowszych ustaleń w związku z tegoroczną imprezą sylwestrową. Okazuje się, że Wągrowiec po raz kolejny rezygnuje z organizowania Sylwestra w przestrzeni miejskiej.

Sylwester 2021 lepszy niż w 2020?

Niedługo minie rok od smutnego zakazu przemieszczania się w Sylwestra, który w 2020 obowiązywał od 19:00 do 6:00. Był to niezwykle wyraźny znak pandemii. W tym roku ma być inaczej. Mimo że rząd zapowiedział już zaostrzenie obostrzeń, które zaczną obowiązywać od dzisiaj. Surowy reżim sanitarny potrwa od 15 grudnia do 9 stycznia (wstępnie). Sylwester ma być pozytywnym wyjątkiem. Na 31 grudnia i 1 stycznia zaplanowano tymczasowe poluzowanie reżimu sanitarnego, oczywiście w granicach rozsądku.

Miasta w Polsce mogą organizować publiczne imprezy w Sylwestra, ale wiele samorządów rezygnuje z tego przedsięwzięcia. Obecnie trudno przewidzieć powodzenie takiej imprezy. Ile osób zdecyduje się przyjść? Jakie gwiazdy zaprosić? A przecież publiczny Sylwester to spory wydatek. Trudno się więc dziwić samorządom, że rezygnują z tegorocznej imprezy.

Kluby w Wągrowcu zapraszają chętnych

Pandemia koronawirusa oczywiście nie oznacza, że Sylwester 2021 nie będzie świętowany. Mieszkańcy Wągrowca nie widzieli miejskiej imprezy z okazji zakończenia roku od 2018 roku, zdążyli się więc przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy.

Na huczne świętowanie wejścia w Nowy Rok zapraszają wągrowieckie kluby. W tym roku możemy uczestniczyć w balach z prawdziwego zdarzenia. Miejskie kluby i hotel podjęły się zorganizowania fantastycznych imprez. Wstęp kosztuje od 300 zł do 450 zł za parę, ale z pewnością nie zabraknie chętnych.

O rozrywkę Polaków zadba również telewizja. W TVP będzie nadawany coroczny Sylwester w Zakopanem. Alternatywę przygotowała Telewizja Polsat, która od 2006 transmituje dużą imprezę sylwestrową organizowaną w Chorzowie. W związku z tym na pewno nie będziecie się nudzić, pozostając w domach.

Macie jakieś plany na imprezę sylwestrową? Podzielcie się w komentarzach.