Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, z wicestarostą Michałem Piechockim na czele, oraz Miejski Dom Kultury po raz kolejny zaprosili miłośników gier strategicznych do udziału w Mikołajkowym Turnieju Szachowo-Warcabowym. Wydarzenie to miało miejsce w niedzielę, 3 grudnia, a jego scenerią była galeria Miejskiego Domu Kultury.

Impreza przyciągnęła ponad dwudziestu entuzjastów szachów i warcabów, którzy zdecydowali się na stawiennictwo. Każdy z uczestników otrzymał słodki podarunek, natomiast najbardziej wyróżniającym się graczom wręczono pamiątkowe dyplomy.

Początek zawodów wyznaczony został na godzinę 10:00 i trwały one nieprzerwanie przez prawie cztery godziny. Sędziowanie nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek sprawował Michał Piechocki.

Rozgrywki odbyły się według systemu szwajcarskiego z kojarzeniem komputerowym. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie niezależne grupy – szachistów i graczy w warcaby, a rywalizacja toczyła się na dystansie 9 rund. Czas gry wynosił 5 minut z dodatkowymi 3 sekundami za ruch dla każdego uczestnika. Wszystko toczyło się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Szachowego i Polskiego Związku Warcabowego dla warcabów 64-polowych.