W nocy 14 grudnia, dokładnie o godzinie drugiej, otrzymaliśmy informację o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 193 prowadzącej z Gołańcz do Tomczyc. Zgłoszenie to zostało przekazane do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Zgłaszający ten dramatyczny incydent poinformował służby ratownicze, że na miejscu wypadku widzi rozbity samochód, a elementy jego silnika są rozrzucone kilkanaście metrów dalej na polu. Ta informacja pozwoliła przypuszczać o skali i powadze tego zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się strażacy. Po ich przybyciu ujawniły się kolejne szczegóły tej tragicznej sytuacji. Okazało się, że samochód osobowy uderzył z ogromną siłą w drzewo. Co więcej, osoba znajdująca się wewnątrz pojazdu była uwięziona w wraku samochodu.

Strażacy podjęli natychmiastowe działania mające na celu zabezpieczenie miejsca wypadku i uwolnienie poszkodowanej osoby z rozbitego auta. Po udanej ewakuacji, poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego (ZRM).

Niestety, pomimo starań ratowników medycznych, stan poszkodowanego okazał się być na tyle ciężki, że po przeprowadzeniu niezbędnych badań, lekarz stwierdził zgon.