Wypadki na drogach zdarzają się każdego dnia, jednak z niektórymi wydarzeniami na drodze trudno się pogodzić. Do takich wydarzeń bez wątpienia należy wczorajszy wypadek. 31 sierpnia młoda para jechała DW 444, zmierzając do budynku, w którym następnego dnia miało odbyć się ich wesele. Niestety nie dojechali do celu.

Śmiertelne zderzenie z ciężarówką

Do wypadku doszło we wtorek, 31 sierpnia, około godziny 15, na DW 444 w pobliżu Świecy w gminie Odolany. Młoda para, 26-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna, poruszali się samochodem osobowym marki citroen. Samochód został zmieciony z drogi w wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym, Według wstępnych ustaleń, citroen wpadł w poślizg, przez co znalazł się na przeciwległym pasie. Auto w momencie uderzenia przez ciężarówkę stało w poprzek jezdni.

Siła uderzenia była tak duża, że pasażerowie osobówki zginęli na miejscu. Kierowca ciężarówki został ranny, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu natychmiast zjawili się funkcjonariusze policji i karetka pogotowia.

Oficjalnej przyczyny wypadku jeszcze nie podano. Wygląda na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Kierowca ciężarówki w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Narzeczeni 1 września mieli brać ślub

Najtragiczniejszym aspektem wypadku jest świadomość, że młodzi pasażerowie citroena planowali wspólną przyszłość. Podróż do sali weselnej 31 sierpnia miała być pewnie momentem ostatnich ustaleń i poprawek przed wielkim wydarzeniem zaplanowanym na 1 września. Serce dodatkowo łamie post na Facebooku opublikowany przez 26-latkę niedługo przed wypadkiem. Kobieta dzieliła się z bliskimi radością z nadchodzącej ceremonii.

Policja bada okoliczności zdarzenia. Na przykładzie tego tragicznego wypadku, który z pewnością zostanie w pamięci świadków na długo, zachęcamy do ostrożnej jazdy. Obecne warunki drogowe są dalekie od idealnych, dlatego warto zachować podwójną ostrożność. Czasami wypadek drogowy może nie spowodować poważnych konsekwencji dla nas, ale w wyniku naszej nieostrożności mogą ucierpieć inni. O tym też warto pamiętać.