Polacy coraz chętniej odkrywają uroki własnego kraju i nie ograniczają się wyłącznie do dużych miast, znanych turystom od lat. Wielu turystów zmęczyło się zgiełkiem popularnych kurortów, dlatego mniejsze miasta w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż można w nich nie tylko zwiedzać ciekawe miejsca i atrakcje, ale także wypocząć.

Wągrowiec uwieczniony na magnesach

Wzorem popularnych nadmorskich miejscowości, Wągrowiec zainwestował w turystyczny magnes z wizerunkiem miasta. Turyści uwielbiają tego typu bibeloty, a dla osób uwielbiających podróże jest to idealny dodatek do kolekcji pamiątek z różnych miejsc w kraju i za granicą. Magnesy włączono do oferty Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, gdzie kosztują zaledwie 6 zł. Co więcej, wszystkie magnesy wykonano z eko plastiku. Są to więc pamiątki solidne i ekologiczne, naprawdę zachęcające do zakupu. Skąd jednak pojawił się pomysł stworzenia wągrowieckich magnesów właśnie teraz? Wygląda na to, że Wągrowiec powoli odkrywa swój turystyczny potencjał.

Wakacje w Wągrowcu, dlaczego warto?

Dobry urlop to taki, w którym rezygnujemy z codziennych i domowych obowiązków, zamieniając się w żądnych przygód i relaksu turystów. To ważne, by dni wolne spędzać poza domem, bo w domu nie będziemy w stanie naładować baterii do tego stopnia, co w hotelu w innym mieście. Tymczasem zaletami Wągrowca są nie tylko ciekawe turystycznie miejsca i klimatyczne restauracje, ale również spokojna atmosfera. To małe miasto, po którym łatwo się poruszać i w którym nie stracimy wszystkich posiadanych pieniędzy. Urlopowanie w mniejszych miejscowościach jest tańsze, a przy tym bardzo przyjemne!

Tymczasem zachęcamy do rzucenia okiem na listę najciekawszych zabytków w Wągrowcu: https://ewagrowiec.pl/wagrowiec-zabytki-ktore-warto-zobaczyc/.