Jeszcze tylko dzisiaj działa punkt szczepień w MDK w Wągrowcu. To ostatnia szansa dla mieszkańców miasta, by zaszczepić się bez konieczności rejestracji. Bez kolejek, bez dodatkowych formalności — skorzystaj!

Małe zainteresowanie szczepieniami

Punkt szczepień w MDK w Wągrowcu przestaje działać dzisiaj o 14. Powodem zamknięcia jest niskie zainteresowanie szczepieniami. Ze względu na koszty, zdecydowano się nie utrzymywać dłużej tego punktu i wykonywać wszystkie szczepienia w przychodni znajdującej się przy ulicy Bobrownickiej. Od tego momentu obowiązuje rejestracja. Od 9 sierpnia wszyscy, którzy zarejestrowali się na szczepienie, zarówno pierwsza, jak i drugą dawką, będą udawali się do przychodni.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Mimo że punkt szczepień w MDK zostaje zamknięty, nie warto rezygnować ze szczepienia. Tym bardziej że rejestracja jest naprawdę prosta. Możesz to zrobić online, bez żadnego czekania na połączenie telefoniczne. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie pacjent.gov.pl. Bardzo wygodną opcją jest również bezpośrednia rejestracja telefoniczna w wybranym punkcie szczepień. To najszybsze sposoby na rezerwację szczepienia. W kolejnym etapie wystarczy udać się do przychodni w odpowiednim terminie wraz z numerem PESEL.

Jeśli chcesz, możesz również zadzwonić na ogólnopolską infolinię pod numer: 989 i tam zarejestrować się na szczepienie. Pamiętaj, że możesz zaszczepić się praktycznie w dowolnym mieście w Polsce. Dzięki temu kwestia szczepienia nie będzie kolidowała z Twoimi planami i obowiązkami zawodowymi.

Przyjęcie szczepionki nie wpływa również na naszą zdolność do pracy. Osoby zaszczepione mogą odczuwać lekkie działania niepożądane, które ustępują maksymalnie po kilku dniach. Wśród działań niepożądanych możemy wyróżnić gorączkę, osłabienie, ból ręki, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu szczepienia. Objawy najczęściej ustępują po upływie 1-2 dni. Nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia.