Wągrowiec jest naprawdę ładnym miastem, jednak materiały promocyjne można opisać zupełnie innymi słowami. Pozostawiają pewien niedosyt, ponieważ nie oddają faktycznego klimatu miasta, o czym niejednokrotnie wspominają sami mieszkańcy. O konieczności zmian w tej dziedzinie wspomnieli redaktorzy portalu Nasze Miasto. I jak się okazuje, Wągrowiec istotnie szykuje nową strategię.

Czas iść z duchem czasu

Może się wydawać, że rok 2012 był zupełnie niedawno i przecież wszystko było już wtedy nowoczesne. Tymczasem wystarczy włączyć sobie dowolny filmik YouTube z tamtego okresu, by zobaczyć, jak wiele się zmieniło. Film promocyjny dla Wągrowca jest tego świetnym przykładem.

Trwający niecałe pięć minut materiał promocyjny dzisiaj nie jest już dla nikogo interesujący. W niektórych wzbudza też swego rodzaju zażenowanie, ponieważ marketingowego zacięcia w nim nie widać. A Wągrowiec naprawdę zasługuje na coś z pompą, w końcu hasło przewodnie miasta: Wągrowiec Wyzwala Energię, do czegoś zobowiązuje.

Jak się okazało, miasto istotnie czuje się zobowiązane do odświeżenia strategii marketingowej i już zapowiedziało zmiany w tej kwestii.

Zupełnie nowa forma promocji miasta

Osoby odpowiedzialne za promocję miasta zdały sobie sprawę, że obecnie potrzeba czegoś zupełnie świeżego. Ze względu na postęp w świecie cyfrowym, ludzie nie zwracają już uwagi na materiały dłuższe niż przeciętna reklama. A przecież chodzi o to, by potencjalnych turystów zainteresować i zachęcić do zwiedzania ciekawego miasta, jakim bez wątpienia jest Wągrowiec.

Wobec tego wszystkiego wymyślono krótką formę video powstałą z archiwalnych ujęć. Czy będzie godna pozytywnych komentarzy? Przekonamy się w przyszłości. Filmik z pewnością zostanie udostępniony na nowej stronie na Facebooku. Miasto chce, by w mediach społecznościowych Wągrowca działo się więcej.

Jeśli zaś chodzi o logo i motto miasta, pozostaną one bez zmian. Powodem tego jest dobre przyjęcie wśród turystów i samych mieszkańców miasta. A jeśli coś jest dobre i przynosi efekty, nie ma sensu tego zmieniać.