Można by godzinami dyskutować o tym, jak niezdrowe jest jedzenie typu fast food, ale faktem jest, że cieszy się ono ogromną popularnością. Mieszkańcy Wągrowca długo czekali na pierwszy lokalny McDonald, który od lat jest jedną z najpopularniejszych restauracji fast food w Polsce i na świecie. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy miasta będą mogli skosztować słynnych burgerów.

McDonald obok galerii handlowej w Wągrowcu

Na razie jeszcze nie ma galerii handlowej w mieście, ale jej budowa rozpocznie się niedługo po skończeniu budowy McDonalda. Pierwsze prace nad budową fast foodu rozpoczną się już w sierpniu. Co ciekawe, według zapewnień inwestorów, jeszcze w tym roku McDonald będzie gotowy, a co za tym idzie, także otwarty dla klientów.

Restauracja McDonald jest częścią większego kompleksu, czyli wspomnianej wcześniej galerii handlowej Karuzela. Centrum handlowe jest jednak bardziej złożoną inwestycją od pojedynczego lokalu McDonald, zatem prace budowlane rozpoczną się nieco później. Dłużej będziemy również czekać na koniec budowy.

Na razie McDonald będzie sąsiadował z popularnym sklepem budowlanym Mrówka znajdującym się przy wągrowieckiej obwodnicy. Dzięki temu wszelkie zakupy budowlane, nielubiane przez wielu, mogą zakończyć się naprawdę przyjemnie. W przyszłości fast food będzie centralnym miejscem w kompleksie handlowym Karuzela. Warto również wspomnieć, że inwestycja wiąże się także ze zmianą w ruchu drogowego w tamtej okolicy.