Dzisiaj mamy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Słoneczko pięknie przyświeca i wielkimi krokami zbliżamy się do największego święta dla Katolików. Wielkanoc to także radosny czas wiosennych porządków i kolorowych symboli, które wiążą się z radością z powodu Zmartwychwstania Chrystusa. Osoby niewierzące także chętnie świętują, bo jest to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu z rodziną. Zapewne wszystkim spodoba się wielkanocny kiermasz zaplanowany w Wągrowcu na 9 kwietnia!

Miejski Dom Kultury podjął wyzwanie

Okazjonalne jarmarki i wystawy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ludzie po prostu lubią ciekawe rzeczy i możliwość okazjonalnego zakupu produktów, które na co dzień nie są dostępne. Stąd wiele osób dopytuje także o jarmarki wielkanocne. Dobrą wiadomością jest fakt, iż w tym roku Miejski Dom Kultury w Wągrowcu podjął się wyzwania i zorganizuje kiermasz wielkanocny.

Osoby chętne pojawić się na kiermaszu z własnymi produktami do końca marca mogą zgłaszać się do MDK za pośrednictwem maila lub telefonu. Zapisy trwają aż do wyczerpania wolnych miejsc.

Co zobaczymy na kiermaszu wielkanocnym?

Kiermasze i jarmarki to przede wszystkim rękodzieło, regionalne potrawy i słodkości. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w kolorach fantastycznych ozdób, stroików, biżuterii i wielu innych, niekoniecznie typowo wielkanocnych rzeczy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również stragany z produktami spożywczymi. Naturalne miody, chałwa i inne słodkości przyciągają tłumy łasuchów! Istotna jest również wyjątkowa atmosfera radosnego oczekiwania i poszukiwań. Nigdy nie wiadomo, na jakie zdobycze się trafi!

Jarmarki są także świetną okazją do zarobku dla osób, które tworzą wyjątkowe dzieła rękodzielnicze lub posiadają niesamowity talent kulinarny. To również znakomita promocja dla lokalnych firm i przedsiębiorstw. W związku z tym to ważne i ciekawe wydarzenie zarówno dla sprzedających, jak i kupujących!