Astronomiczna wiosna rozpocznie się już za kilka dni i mimo że pogoda wciąż jest bardzo zmienna, to w powietrzu czuć już powiew wiosny. W związku z tym Wągrowiec uruchamia już rowery miejskie, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tego ekologicznego środka transportu. Miasto rozpoczęło również budowę hali sportowej przy jednej ze szkół w Wągrowcu.

Rowery miejskie do dyspozycji mieszkańców Wągrowca

Mieszkańcy Wągrowca wyruszający dzisiaj do pracy, mogli zobaczyć, że w mieście stoją już rowery miejskie, które każdy może wypożyczyć. Firma wypożyczająca zawsze rozpoczyna sezon rowerowy 15 marca, wystawiając w Wągrowcu 65 sztuk rowerów. Jednoślady będą dostępne w kilku rejonach miasta, by zarówno rozpoczynanie podróży, jak i ponowne odstawianie rowerów na parking, było wygodne.

Korzystanie z rowerów miejskich jest również korzystne cenowo. Za samo wypożyczenie jednośladu płacimy 10 zł. Pieniądze są pobierane za pośrednictwem aplikacji ROOVEE, którą można pobrać na smartfona. Pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe, a po tym czasie każda minuta kosztuje 5 groszy.

Warto wspomnieć, że na wycieczki rowerowe jednośladami należącymi do miasta mogą wybierać się także osoby bez smartfonów. W tym celu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

Ruszyła budowa hali sportowej za 11 milionów złotych!

Wiosna to także dobry czas na inwestycje. W Wągrowcu rozpoczęto jedną z większych realizacji zaplanowanych na ten rok, czyli budowę hali sportowej przy ulicy Kcyńskiej. Hala będzie częścią Zespołu Szkół nr 1. Na ten cel przeznaczono około 11 milionów złotych. Hala nie będzie bowiem zwykłym zadaszonym boiskiem, a nowoczesnym kompleksem z boiskami, trybuną, salą do ćwiczeń i siecią pomieszczeń magazynowych. Korzystanie z kompleksu ułatwi kursująca między piętrami winda.

Być może hala sportowa rozpocznie swoje działanie już w przyszłym roku. Z pewnością będzie to korzystny nabytek dla miasta. Pierwsze mury już stoją!