Determinacja i siła człowieka potrafi zaskoczyć, a pan Wojciech Woźniak bez wątpienia jest pod tym względem wzorem do naśladowania. Mężczyzna zasłynął ze swojej wioślarskiej wyprawy, której trasa sięgała ponad 600 kilometrów. Na uwagę zasługuje fakt, iż zapalony wioślarz ma już 75 lat.

Nie ma limitu wieku, jeśli chodzi o spełnianie marzeń

Wojciech Woźniak urodził się w Wągrowcu i w tym mieście ma także swój dom. Mężczyzna nie zwraca na siebie niepotrzebnej uwagi. Na co dzień żyje z ukochaną żoną, która z wykształcenia jest technikiem budowlanym. Pan Wojciech również całe życie pracował jako budowlaniec, aż do czasu zasłużonej emerytury.

75-latek ze świetną kondycją i niesamowitym zapałem do działania jest oddany nie tylko swojej małżonce, ale również swojej pasji, jaką jest wioślarstwo.

Jako młody chłopak rozpoczął swoją przygodę z pływaniem i to zamiłowanie zostało z nim na całe życie. Pierwszą długą trasę pan Wojciech pokonał jako młody, zaledwie 16-letni chłopak. Tamtą wyprawę zapamiętał na długo i całe życie marzył, by ją powtórzyć. W 96 roku zbliżył się do celu, kupując i remontując maleńki, jednoosobowy jacht.

Nie jedna, a dwie wyprawy przez Polskę

W rok przed wybuchem pandemii pan Wojciech postanowił w końcu popłynąć w kierunku Bałtyku, rozpoczynając wyprawę w miejscowości Pakość. Miała to być krótka, maksymalnie kilkudniowa wyprawa, która zamieniła się w wycieczkę trwającą blisko miesiąc. Pan Wojciech ciał sprawdzić swoją wytrzymałość i jak widać, jest ona naprawdę porządna. Trasa wyniosła w sumie 704 km.

W 2020 przyszedł czas na kolejny rejs, tym razem wynoszący 634 km. Zgodnie ze swoim marzeniem, wioślarz zwieńczył trasę wpłynięciem do Bałtyku. W 2021 roku długi rejs uniemożliwiła niespodziewana kontuzja, ale podejrzewamy, że zdeterminowany człowiek wyruszy w kolejną trasę już w 2022 roku.

Zaangażowanie Wojciecha Woźniaka i jego upór w dążeniu do celu pokazują, że ludzie mają różne marzenia i nigdy nie jest za późno, by je zrealizować. To istotna nauka dla nas wszystkich: wystarczy się postarać, by dokonać niemożliwego!