Na ulicy Janowieckiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Rzeczną w Wągrowcu, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca motocykla Yamaha XJR 1300 potrącił 49-letnią przechodnię, kiedy ta korzystała z przejścia dla pieszych. Okazało się, że sprawca nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem.

Zdarzenie miało miejsce 22 czerwca wieczorem. Kobieta próbując przejść przez ulicę, została potrącona przez motocyklistę po tym, jak kierujący samochodem marki Dacia Sandero zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, uprzednio ustępując jej pierwszeństwa. 26-letni mężczyzna poruszający się na motocyklu ominął zatrzymane auto i uderzył w przechodzącą kobietę. Zarówno on, jak i potrącona 49-latka odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu wypadku funkcjonariusze policji przeprowadzili czynności procesowe, które posłużą jako dowody w sprawie o spowodowanie wypadku komunikacyjnego. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Motocyklista był trzeźwy, ale nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

Dominik Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, przestrzega przed konsekwencjami związanymi z prowadzeniem pojazdu bez wymaganych uprawnień. Przestępstwo z art. 177 Kodeksu Karnego jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może nałożyć na sprawcę wypadku grzywnę w wysokości od 1500 do nawet 30 000 złotych.