Jedno pojazdowe zdarzenie drogowe miało miejsce w miniony weekend, dokładniej w sobotę, na terenie małej miejscowości Cerekwica położonej na terenie gminy Żnin. Do tego niebezpiecznego incydentu doszło około godziny 16.50. Wtedy to dyżurny z żnińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o sytuacji, która wymagała natychmiastowego interwencji funkcjonariuszy.

Na miejscu okazało się, że doszło do pojedynczego wypadku samochodowego. Osobowy samochód marki Seat uderzył w drzewo przy drodze powiatowej. Kobieta pilnująca sterów pojazdu doznała tak poważnych obrażeń, że konieczne było natychmiastowe przetransportowanie jej do szpitala. Dla celów szybkiego i skutecznego transportu poszkodowanej, użyto śmigłowca, który przewiózł ją do jednego z bydgoskich szpitali.

Policjanci przeprowadzili wstępne dochodzenie, które pozwoliło na ustalenie prawdopodobnych przyczyn wypadku. Jak się okazało, 18-letnia kierująca pojazdem, będąca mieszkańcem powiatu wągrowieckiego, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie utraciła kontrolę nad samochodem, wpadła w poślizg i zderzyła się z drzewem – tłumaczy policja.