W malowniczej miejscowości Oporzyn, położonej w powiecie wągrowieckim, miało miejsce groźne zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe.

Nieszczęśliwe zdarzenie na drodze, które wydarzyło się pod osłoną czwartkowego wieczoru, przyniosło konsekwencje w postaci uszkodzeń ciała dwóch osób. Tragiczny wypadek wymagał natychmiastowej interwencji służb ratunkowych.

Do miejscowości skierowano drużyny straży pożarnej z różnych jednostek. Wśród nich byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Margonin, którzy przybyli dwoma zastępami. Poza nimi na miejsce wezwano także strażaków z OSP Próchnowo oraz OSP Pawłowo Żońskie. Zadysponowano również dwie grupy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Chodzież i dwie grupy z JRG Wągrowiec. Dodatkowo, na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego działający pod egidą podstacji Margonin, mający za zadanie udzielenia pomocy rannym.

Świadkami i jednocześnie uczestnikami akcji ratunkowej byli również policjanci. Na miejsce zdarzenia przybyły patrole policji, którzy zajmowali się zabezpieczeniem miejsca wypadku i ustalaniem okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.