W Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnej odsłonie popularnego cyklu filmów pod hasłem „Kino dla pań”. Pierwszy seans tego roku, planowany jest na 18 stycznia, czwartek. Filmem inaugurującym ten cykl będzie „Lepsze jutro”, a rozpoczęcie projekcji przewidziane jest na godzinę 19:30.

Tradycja spotkań z kinematografią nie jest wyłącznie ograniczona do samego seansu. Za każdym razem organizatorzy przygotowują również losowanie atrakcyjnych nagród. Sponsorem takiego bonusu często jest Urząd Miejski w Wągrowcu, który chętnie wspiera tego typu inicjatywy kulturalne.

Dla wielbicieli sztuki filmowej, produkcją otwierającą tegoroczny cykl, jest dzieło o życiu włoskiego reżysera – Giovanni (Nanni Moretti). Giovanni boryka się z wieloma problemami, osobistymi oraz zawodowymi. Jego małżeństwo przechodzi kryzys, producent z Francji stoi na krawędzi bankructwa, a córka zdecydowała się go opuścić. Wydaje się, że wszystko działa na jego niekorzyść. Giovanni będzie musiał zrewidować swoje dotychczasowe postępowanie, aby znaleźć sposób na poprowadzenie swojego życia w kierunku lepszej przyszłości.