Można przypuszczać, że 21-letnia kobieta, która napadła na stację benzynową w Gołańczy, naoglądała się za dużo amerykańskich filmów akcji. Mimo wszystko nie chcielibyśmy znaleźć się w skórze ekspedientki, której młoda napastniczka groziła pistoletem ASG. Dla osoby nieobeznanej w broni ta realistyczna replika wygląda bardzo niebezpiecznie. Co więcej, pistoletem ASG także można zrobić krzywdę.

Brawurowy napad na stację benzynową w Gołańczy

Był wczesny ranek, tuż przed 6:00, kiedy na stację benzynową w Gołańczy weszła zamaskowana kobieta. Ekspedientka pracująca na rannej zmianie nie miała złudzeń. Kobieta nie była klientką, na co wskazywał jej charakterystyczny, ciemny strój i twarz ukryta pod czarną maską. Napastniczka sama zresztą rozwiała wszelkie wątpliwości, podchodząc do lat i wyciągając broń. Żądania kobiety były jasne. Chciała całą zawartość kasetki z pieniędzmi i kilka paczek papierosów. Ekspedientka w prawdziwym przerażeniu wzięła od napastniczki torbę na zakupy i pod czujnym okiem lufy pistoletu, zapakowała do środka żądane łupy. Na szczęście napastniczka nie była agresywna. Zabrała łup i uciekła, kierując się w stronę znajdujących się w pobliżu bloków.

Szybka akcja policji

Zrozpaczona ekspedientka zadzwoniła na policję zaraz po wyjściu złodziejki. Rozpoczęto śledztwo i chociaż informacje na temat złodziejki wydawały się szczątkowe, szybko znaleziono pierwsze tropy. Ostatecznie zlokalizowano nawet pojazd, którym poruszała się osoba winna napaści. Nie minęło jeszcze 12 godzin od napaści, a policjanci byli już w mieszkaniu złodziejki. Winną okazała się 21-letnia mieszkanka pobliskiej gminy. Skradzione pieniądze i papierosy znaleziono w mieszkaniu młodej kobiety. Co ciekawe, 21-latka nie była wcześniej karana, ani nawet notowana przez policję. Na zachowanie kobiety być może miała wpływ metamfetamina znaleziona w pokoju. Napastniczkę zamknięto w areszcie tymczasowym. Za napaść i kradzież grozi jej aż do 12 lat więzienia.

Przeczytaj również: https://www.infopila.pl/2022/07/policja-zatrzymala-napastnikow-ktorzy-brutalnie-potraktowali-ofiare-odmawiajaca-oddania-swoich-pieniedzy/.